Beyblade - Informace

1. května 2018 v 6:30 |  - Beyblade
BEYBLADE

Beyblade je hra, kterou vymyslel Aoki Takao, jako obdobu klasické Káči. Za tu dobu vznikly dvě pokračování tohoto seriálu.

Beyblade05vol.jpg

BEYBLADE
爆転シュートベイブレード
Bakuten Shūto Beiburēdo

ŽÁNR: akce, fantasy, drama, sport
REŽIE: Toshifumi Kawase
VYSÍLÁNÍ: 8. 1. 2001 - 24. 12. 2001
POČET EPISOD: 51

Děj
Hlavní hrdinou je Tyson, který hraje Beyblade. Jednou ho upoutá podivná záře na jejich rodinném meči. Zjeví se mu drak, který se stane jeho kotoučovým duchem. Díky tomu se jeho beyblad stal silnějším. Spolu se svým kamarádem Kennym, který je počítačový genius a Hilari, kamarádkou, zúčastnil oblastních bojů v Beybladu. Tam se postupně setkal s Rayem Konem, Maxem Tate a Kaiem Hiwatarim, kteří se po čase k nim přidali a tak vznikl tým Bladebreakers (Beybladová smršť). Napříč seriálem se zúčastnili spousty zápasů a spousty turnajů aby je cesta dovedla do Moskvy na mistrovství světa v Beybladu. Zde si Kai vzpomene na svou minulost a opustí svůj tým a přidá se ke svému starému týmu. Opustí dokonce i svého kotoučového ducha Dranzera (fénixe) a nahradí ho Černým Dranzerem, jedním z nejsilnějších kotoučových duchů. Nakonec však přátelství vyhraje a Kai se vrátí ke svému starému duchovi a svým kamarádům…


Hlavní hrdnové

BLADEBREAKERS (Tyson Granger, Kai Hiwatari, Max Tate, Ray Kon, Kenny, Hilary Tachibana)

TYSON GRANGER (Kotoučový duch Dragoon) je obyčejný kluk a beybladový nadšenec s občas tvrdohlavou a zbrklou povahou. Má smysl pro spravedlnost a je obětavý kamarád. Žije se svým dědou, učitelem kenda, který jej i proti jeho vůli vyučuje a čas od času na něj pořádá neplánované ataky, čímž bystří Tysonovy smysly. Ač se to Tysonovi nezdá a nelíbí, výuka kenda mu v mnoha soubojích hodně pomohla. Svého ducha Dragoona získal ze starobylého rodinného meče vystaveného v tělocvičně kenda. Jeho největším sněm je stát se nejlepším hráčem všech dob.

KENNY (Duch v laptopu Dizzy) je nejbližší Tysonův kamarád a jak počítačový tak beybladový maniak. Jeho duch Dizzy je uvězněný v notebooku, který neodkládá pomalu, ani když spí a spolu s ním sbírají informace o všech soupeřích a vyvíjejí strategie.

KAI HIWATARI (Kotoučový duch Dranzer) je záhadný, samotářský a velice tichý kluk, který za všech okolností zachová chladnou hlavu a je typem studeného psího čumáku. Nebýt jeho dědečka, tak by beyblade nikdy nezačal hrát. Je jedním z nejlepších hráčů. Nejdřív byl vůdcem gangu Žraloků, který obíral a ničil beyblady ostatním hráčům, pak se po návrhu pana Dickinsona kapitánem týmu Bladeová Smršť. Jeho duchem je ohnivý fénix Dranzer. Kai věří, že jeho duch je nejlepší ze všech, a proto s beybladingem neskončí a chce všem dokázat, že s Dranzerem dokáže velké věci.

MAX TADE (Kotoučový duch Draciel) je synem amerického výrobce a prodavače beybladů. Jeho máma pracuje ve výzkumném středisku a téměř se s ním nestýká, což Maxe moc mrzí. Setkáme se s ní v jedné z dalších sérii. Max se přestěhuje do stejného města kde bydlí Tyson a skamarádí se spolu. Je energetický, který nezkazí žádnou srandu. Jedho duchem je želva Draciel, se skvělou obranou a ze svého beybladu se dostává pomocí přívěsku pro štěstí, který zdědil po své babičce.

RAY KON (Kotoučový duch Driger) je rozvážný a zodpovědný klučina. Býval člen tým Bílých tygrů pocházejících z Číny. Opustil je, protože hledal lepší a silnější soupeře, kteří jej dokážou porazit, čímž se ve svém starém týmu stává zrádcem. Shodou okolností a náhod se stal dalším členem Beyvladové smršti. Svého kotoučového ducha Drigera zdědil po předcích.

Pan Dickinson - Je členem vedení BBA (beybladové aliance). To on založil tým Bladeová Smršť.

MOJE HODNOCENÍ
Velice zajímavý seriál, sice z toho nebyl takový hit jako z Pokemonů, ale celkem se dal. Zajímavé charaktery. Mezi nejzajímavější charaktery patřil Kai. Co se týká záporáků, tak na několik dílů si užili pět minut slávy. Další postavou, která tam sloužila spíše jako výplň, byla Hilari, Tysonova kamarádka, která se chovala, jako kdyby hlavní hrdina byl její snoubenec a měla často povahu nechat se zachraňovat. Jinak se celkem dal.

OCENĚNÍ: 8/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama