Arc The Lad - Informace

1. května 2018 v 0:00 |  - Arc The Lad
ARC THE LAD
5587
ŽÁNR: akce, fantasy, Sci-fi
REŽIE:Itsuro Kawasaki
VYSÍLÁNÍ: 5. 4. 1999 - 11. 10. 1999
POČET EPISOD: 26
Děj:
Děj začíná pohledem do minulosti hlavního hrdiny Elca, člena prastarého společneství, které uctívalo od pradávna Ducha ohně, který jim propujčoval svou moc.Jednoho dne však byla jeho vesnice napadena neznamými útočníky a všichni obyvatelé povražděni. Elc jako jediný přežil a v záři požáru požírajícího jeho milovanou vesnici spatřil obrovskou stříbrnou vzducholoď…
Elc, nyní už dospělý mladík se stává lovcem odměn a chytá podřadné živly, přesto však nepřestává pátrat po tajemné stříbrné vzducholodi, kterou viděl při útoku na jeho vesnici. Při svých cestách narazí na Lizu, se kterou se skamarádí a putují společně. Osud jim přeje a nalezají onu Stříbrnou vzducholoď i jejího kapitána, mladého prince Arca, psance, neprávem obviněného z vraždy svého otce. Po několika neuspěšných šarvátkách s Arcem, spojují své síly a pátrají společně po Bílém domě. Tajemné stavbě, kde mají vznikat chimery, krvelačná monstra. Arc aby ho zničil a Elc aby zachránil svou kamarádku Meril, se kterou se v Bílém domě skamarádil, když ho tam unesli a zavřeli. Tajmný Bílý dům skutečně nachází, i s Meril, ale té už není pomoci. Udělali z ní Svatou matku, rodičku chimér. Elcovi nezbude nic jiného než ji nadobro uspat, aby měla konečně klid.
Ještě předtím se však musí postavit svému kamarádovi, kterého proměnili v částečnou chiméru.Při návratu do úkrytu, místa střeženého Duchy je, jejich pozice prozrazena a místo zničeno. Během ústupu je Liza zajata a okamžitě předána na pokusy, které skončí neúspěchem… Podaří se jim jí zachránit a schyluje se k poslední bitvě mezi světlem a temnotou….

Charaktery:
ARC (アーク・エダ・リコルヌ- Āku Eda Rikorunu) - je mladý princ z města Touvil, říše Romarie, které vládl jeho otec král Yoshua. Před deseti lety, králův ministr Andel zavraždil panovníka a tento čin svedl na mladého prince, který musel utéct ze své země. Od této chvíle se stává Arc psancem a snaží se pomstít Angelovi a usednout zpátky na trůn. Mladý princ, není jen tak obyčejný, je vyvoleným Duchů, obdařený velkou mocí a hojivými schopnostmi. Jako vyvolený má za úkol chránit velekněžku chrámu Duchů Kukuru, kterou miluje.

KUKURU (ククル・リル・ワイト - Kukuru Riru Waito) - je členkou Posvěceného bílého klanu z města Touvil. Stala se velekněžkou chrámu Duchů. Před deseti lety byla nucena uprchnout z hlavního města s princem Arcem, jinak by byla použitá na pokusy. Má ohromnou moc a svou vírou posiluje moc Arca. Svou mocí zároveň brání, aby se nepřátelé dostali do chráněné zóny, kde je základna prince Arca a jeho odboje.

POCO (ポコ・ア・メルヴィル - Poko A Meruviru) - je členem Palancaisových sborů, který byl před deseti lety v době vraždy krále zničen a Poca byl jediný kdo přežil. Sám o sobě říká, že nechtěl být vojákem, ale hudebníkem. Jeho hudební nástroj, který používá, způsobuje jak magické tak fyzické útoky. Poca je sice bázlivý, ale věří, že boj po boku Arca jej dělá statečnějším a proto mu pomáhá v jeho hledání.

TOSHU (トッシュ・ヴァイア・モンジ - Tosshu Vaia Monji) - je stráž pohybující se městem Palencia. Byl zatčen za zradu Andela, který chtěl zabít několik obyvatel města a Toshu je chránil a z toho důvodu byl zatčen. Během vraždy krále uniká a pomáhá Arcovi utéct a přidává se k němu na jeho cestě za pomstou. Toshu je velmi silný a znamenitý válečník, avšak je svéhlavý. Jeho zbraní je katana.

GOGEN (ゴーゲン - Gōgen) - je 3 000 let starý mužík, kterého měl najít Arc na příkaz svého otce. V tomto mezičase byl Arcův otec zavražděn. Gogen má znalosti o svět a je jedním z původních sedmi indiánských válečníků, kteří bojovali proti Temnotě a Chaosu. Sám je mágem a jeho nejsilnější zbraní jsou jeho kouzla.

ELC (エルク - Eruku) - je členem kmene uctívajícího ducha Ohně, jenž mají tu moc používat oheň. Jeho vesnice však byla zničena a rodina povražděna na příkaz Andela, který hledal sochy duchů. Elc jako jediný přežije a je vzat do Bílého domu, laboratoře, kde se vytváří chiméry (kříženci člověka a netvora). Podaří se mu uniknout a ujme se ho lovec odměn Shu, který ho bere od svá ochranná křídla a pomáhá mu stát se Lovcem. Elc je sarkastický a má v nelibosti Arca, o kterém si myslel, že stojí za zničením jeho vesnice. Nakonec mu, ale pomůže v boji proti temnotě.

LIZA (リーザ - Rīza) - je děvče z vesnice Holn. Má schopnost ovládat zvířata a netvory. Díky tomuto se ocitla v hledáčku Cliefa a Andela, kteří z ní chtěli vytvořit Svatou matku, bytost, která rodila Chiméry (Svatou matkou byla Meril, kamarádka Elca, kterou musel Elc zabít, jelikož jí už nebylo pomoci). Liza se však do jejich spárů dostane, ale je zachráněna a nakonec pomůže Elcovi a Arcovi v boji proti temnotě. Doprovází ji netvor Paundit.

SHU (シュウ - Shū) - je lovec z města Indigo s tajemnou minulostí. V poušti našel Elca a ujal se ho. Působí jako mravokárce a pomáhá Elcovi stát se lovcem. Pomáhá chránit Lizu a Arcovi v boji proti Temnotě.

ANDEL - Bývalý králův ministr odpovědný za jeho vraždu usiluje o uvržení světa do Chaosu.

Moje hodnocení:
Velmi zajímavý příběh s úžasnými charaktery. Škoda byla, že ženské postavy tam byly jen tak do počtu, jako nějaký bonus a nijak moc situace neovlivňovaly, to byla mužská práce. Většinou se dámy nechaly zachraňovat.
Další výtku bych měla k chimérám, které vypadaly všechny stejně, a šlo vidět, že autorovi se nechtělo nic složitě vymýšlet a kreslit…
Jinak velmi obstojný příběh s bohužel nedotaženým konecm…

OCENĚNÍ: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama