Říjen 2009

D.I.H. - první kapitola - Kostel

30. října 2009 v 21:53 | Tifa Lokhart
Tifa velmi pěkně kreslí, tak proto sem dávám její komix - Etsuko Nakamura

Je tu první kapitola... Jen se chci omluvit, že první čtyři stránky jsou trošku jinak, protože já teď nejsem doma a první čtyři stránky jsou dělaný v Photofiltru a ostatní v malování a taky jsou ty první čtyři oskenovaný jinou tiskárnou jinym skenrem... (tim mim... ostatní jsou skenovaný tátovim skenerem jde to poznat...) no tak jenom tohle... a taky bych prosila nekopírovat páč mi to kreslit dalo celkem práci... no tka jenom tohle... no tak konec keců tady je ta první kapitola:


JAPONSKO - - - Samuraj - Informace

29. října 2009 v 11:36 - Státy světa
Samuraj byl středověký japonský bojovník, známý především svoji oddaností. Sloužili císaři nebo svému pánu. V boji využívali veškerých slabin protivníka. Byli cvičeni vždy od velice útlého věku. Už v deseti letech byli posíláni na místa plná strachu, který museli mladí učedníci překonat. Takovými místy mohly být například hřbitovy, márnice, husté lesy či opuštěné zříceniny budov.
Pro samuraje byla vždy nejdůležitější čest.
V boji bylo pro samuraje nejhorší nezemřít, ale padnout do zajetí. Takový samuraj vždy radši požádal věznitele, aby si mohl vzít život a provést seppuku.

Ve dvanáctém a třináctém století bylo Japonsko zemí, kde se pěstovala bojová umění všech druhů. Charakteristickým rysem samurajů starších i novějších dob bylo jejich společenské postavení. Jako vazalové svých pánů získávali od nich příděl půdy a na oplátku jim prokazovali různé služby. Právě tyto služby se ukázaly jako rozhodující pro jejich společenský status. Od jedenáctého století byli právě tímto slovem nazýváni ozbrojení služebníci doprovázející svého pána, něco jako tělesná stráž.
Vojenská šlechta
Dvorská šlechta se označovala jako kuge, zatímco nově vznikající vojenské rody nesly název buke.
Samurajové byli zpočátku provinčními úředníky, kteří měli na starosti různé oblasti veřejné správy. Dohlíželi na výběr daní, starali se o silnice a budovy, dbali na klidný průběh místních náboženských slavností. Kromě toho se věnovali řízení zemědělských prací. Organizovali výsadbu rýže na nově obdělaných pozemcích, shromažďovali pracovníky a vedli je. Ti nejúspěšnější si mohli postavit uprostřed ovládaných pozemků sídlo obehnané příkopy a opevněné hradbami. Byla to střediska řemesel a výměnného obchodu stejně jako poslední útočiště místních obyvatel v případě napadení.
Nové hodnoty
S růstem moci těchto rodin bylo nezbytné myslet i na obranu vlastního majetku. Ze samurajů - úředníků a místních vládců se stávají samurajové - válečníci. Tato společenská proměna, k níž docházelo ve dvanáctém a třináctém století, je doprovázena novými hodnotami. S nástupem vlády šogunů, vojenských velitelů, kteří se stali skutečnými vládci země, se rodí dosud neznámé priority jako hrdinství, loajalita, odvaha jdoucí až do krajnosti. Rodí se rituální sebevražda seppuku nepřesně označována jako harakiri.Soubor:CalSamurai.gif

Soi Fong (kapitánka 2.divize) - obrázky I.

29. října 2009 v 10:27 - - - Bleach
1) Vodu... vodu....

bleach_soifong0079.jpg soifon picture by Nagadir_photo


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dříve a nyní aneb jak se měnil svět XD

27. října 2009 v 22:45 - Legrace musí být
Minulost vs. současnost
Kdo by čekal, že se svět změní až tak...

Víra vs. reklama

27. října 2009 v 22:24 - Legrace musí být
Farář jde po vesnici a najednou vidí obrovský billboard, na něm je kříž a na kříži Ježíš. Pod křížem je nápis: "Naše hřebíky udrží všechno!"
Farář je velmi pobouřen a proto se rozhodne pohovořit s majitelem železářství, kterému billboard patří. Vysvětlí majiteli, že takto tedy ne a majitel ho ujistí, že dá věci do pořádku. Druhý den jde farář na kontrolu billboardu.
Na billboardu je prázdný kříž, dole pod křížem se v blátě válí Ježíš a nápis
praví: "S hřebíky od nás by se to nestalo!"


Pajda (on)

27. října 2009 v 21:22 | Etsuko Nakamura
Jméno: Pajda
Latinsky: Felis silvestris f. catus
Pohlaví: samec (on)
Věk: 2 roky

Hledejte Brontosaura???

27. října 2009 v 20:59 | Etsuko Nakamura |  - Legrace musí být
Autorem této fotky je moje Maminka, když se vracela z dovolené XD

P1010234.jpg Brontosaurus picture by etsuko1232
V objetí...

19. října 2009 v 12:54 | Etsuko Nakamura |  - Moje / Naše... výtvory
Toto je zatím můj poslední výtvor. Bohužel, nic dalšího jsem nekreslelila, s vyjímkou oběšenců v mém universálním sešitě na výšce. Tak snad se vám bude líbit.

img154.jpg Ch. a D. picture by etsuko1232Kapitola první - Ayame Jamakawa

14. října 2009 v 8:48 | Nagadir
Ayame-hime4.jpg Ayame Jamakawa picture by Nagadir_photo

Tadá!! Další série a snad se vám bude taky líbit...