Červen 2009

Melodie mého srdce - 3. díl: Asi paralelní dymenze

30. června 2009 v 22:04 | Ami-chan |  + Melodie mého srdce - autor Ami-chan --- DOKONČENO ---

Konishiwaa,máte tu slíbenej 3.dílek.Další bude v pondělíxD

Argema - Jarošovský pivovar

29. června 2009 v 21:05 - Písničky
Tady jsem hodila jen takovou písničku, pro ty, kteří mají rádi zlatavý mok XD


Text i s notami, kdyby jste si chtěli zahrát u táboráku XD

G D C G

1. Léta tam stál, stojí tam dál

G D C D(G)

pivovar u cesty, každý ho znal,

léta tam stál, stát bude dál,

ten, kdo zná Jarošov, zná pivovar.C D G Em

R: Bílá pěna, láhev orosená,

C D G

chmelový nektar já znám,

jen jsem to zkusil a jednou se napil,

od těch dob žízeň mám.2. Bída a hlad, kolem šel strach,

když bylo piva dost, mohl ses smát,

tři sta let stál, stát bude dál,

ten, kdo zná Jarošov, zná pivovar.R: Bílá pěna, láhev orosená, ... +

C D G

Jarošovský pivovar.
Třicátá kapitola - Jedna z Konožských legend

27. června 2009 v 19:00 | Nagadir, Etsuko Nakamura, Argo |  + Naruto: Charllee team - autor Nagadir, Etsuko Nakamura, Argo

Juhú!! Konečně další díl! Tak se nám děj krapet posunul a brzy se dočkáte dalších vtipných scének neboť posledních pár dílů bylo značně bojovných...


Melodie mého srdce - 2. díl: Všechno je teď jiné!

25. června 2009 v 20:55 | Ami-chan |  + Melodie mého srdce - autor Ami-chan --- DOKONČENO ---

Tak jo, tenhle díl bude spíš taková seznamovačka, abyste si zvykly a seznámili se se všema změnama, který se v Konoze za 4 roky staly. Přeju příjemný počteníčko. Další díl bude v sobotu. xD

Melodie mého srdce - 1. díl: Návrat hrdiny i lásky

25. června 2009 v 20:18 | Ami-chan |  + Melodie mého srdce - autor Ami-chan --- DOKONČENO ---

AHoj lidi. Chci vám jen říct, že tu o víkend nebudu, páč mi přijede kámoška z Vietnamu-mno, škoda že není z JaponskaxD Dlouho jsme se neviděli, tak jí chci věnovat celej víkend a abyste se zabavili, dávám vám se 1. dílek povídky HLAS SRDCE na pár NaruHina. Tak si to užijte a pište do komentů, jak se vám to líbilo. (zbytek pod perexem)


Maturita!!!!!!!!!!

2. června 2009 v 21:04 | Etsuko Nakamura
Lidi já mám maturitu protože čtu Aha!…. jsem teď totiž o krok v předu jako celá Praha….

Ahoj!
Tak jsem se tu zase po dlouhém měsíci objevila. Velice se omlouvám, ale měla jsem Maturitu. Právě dnes jsem ji zdárně složila stejně jako ostatní spolužáci v mé skupině. Musím se přiznat, větší nervy jsem měla během svaťáku, kdy na mne dolehla depka z toho, že nic neumím. Jak to vše probíhalo?
No všichni jsme si říkali, že se začneme učit hned po Vánocích… No… Posunuli jsme učení na Velikonoce… Hihihi…šouplo se to po jarních prázdninách. Nakonec jsme se začali v průměru učit asi měsíc před maturitou. Ti co se moc neučili celé čtyři roky to poznali o svatém týdnu. Každý si říká, že týden je dlouhá doba, ale uteče to jako voda. Mě depka posedla ze čtvrtka na pátek o svatém týdnu. Tak jako jsem se klepala ty dny, to se mi dlouho nestalo a to se přiznám jsem velmi stresový člověk XD. Přežila jsem ho, ale pořád jsem měla strašný pocit, že nic nevím. Nastal týden maturit. Jelikož jsme první měli maturitu z praxe a nás ve třídě je třicet jedna tak nás rozdělili do skupin po deseti. Každá skupina byla v jeden den. Já maturovala z praxe ve středu. Má otázka, kterou jsem si vytáhla byla Geologie a morfologie regionu. Pro nezasvěcence, kteří neví vo co Go… je to vývoj regionu ve kterém se nacházíme, jaké jsou zde půdy, jak vznikal atd. Docela jsem to zvládla…ze začátku jsem začala mluvit sama, ale postupem času ke konci jsem měla okno. Naneštěstí zkoušející učitel ( náš nejlepší XD ) dost napovídal a já se chytala. Nevím jak dlouho jsem tam byla (mobil jsem neměla - zakázán) ale zdálo se mi to jako věčnost. Už jsem pomalu nevěděla co povídat, tak jsem u pseudokrasu (nepravém krasu) plácla pověst o ohromném pokladu a zlatém Radegastu, který se údajně nachází někde ve zdejších horách.

K mé úlově jsem se po té, co mě "propustili" jsem se mohla vrátit do třídy a připravovat se na obhajobu ročníkové práce. Mé téma bylo Charakteristika biomu Savana - úkolem bylo představit biotop, co tam roste, žije a zajímavosti. Jedna blbina, která mi u obhajoby uletěla… "Gepard běží rychlostí 200 km/h" (skutečnost 120 km/h XD) no co, malé Ferrari xD. Pak si nás předvolali na kobereček a přecedí vynesl verdikt: "Je mi ctí vám oznámit, že všichni postupujete do druhého kola." Druhé kolo se myslí postup k ústní maturitě. Tak zdárně jsem přežila jednu zkoušku.
Ústní maturitu jsem dělala až dnes, tedy v úterý. Byla jsem jako první na potítko (přípravu). Čeština jsem si vytáhla žurnalistiku a novinářskou činnost. Přiznám se, že jsem si na tento okruh moc nedívala a ani jsem o něj neměla zájem. Tak jsem se připravovala a šla na kobereček ke stolu. Patnáct minut jsem mluvila. Byl konec a nastoupil další.
Další předmět bylo Ochrana životního prostředí OŽP. Vytáhla jsem si Lužní les. Další okruh o který jsem neměla zájem. Chtěla jsem dopravu nebo současný stav ŽP u nás. Ale kupodivu jsem si toho hodně pamatovala i latiňáky. Tomu jsem se divila, protože já po celé čtyři roky jsem bojovala s jazyky a latiňáky mi dělaly velký problém.
Třetím v pořadí byla Geodesie. Součástí tohoto předmětu byly ještě předměty Rekultivace a Pozemkové úpravy. Chtěla jsem Rekultivace a vytáhla jsem si Pozemkové úpravy. Má první reakce když jsem se to dozvěděla, bylo zaklení v duchu. Naneštěstí jsem si vytáhla otázku, zásady vedení katastru, vklad, výměra půdního fondu ČR a další tři otázky. Vedoucí praxe paní Juřicová na mě hleděla a zeptala se, jestli mám na zdi, kterou jsem pořád hypnotizovala nějaký tahák, že tam pořád hledím. Jediné na co jsem se zmohla byl úsměv. Pan Bednařík, můj zkoušející, byl docela překvapený a taky se zasmál, když jsem mu dovykládala poučky přesně slovo od slova, protože tak nás to v tomto předmětu učil. Chtěl přesné definice. Nikdo neměl dotazy a já se šla připravovat psychicky na poslední předmět jimž byla matematika. Na přípravu jsme měli půl hodiny s tím, že máme vypočítat dva příklady. Vytáhla jsem si trigonometrii obecného úhlu a goniometrické rovnice. Dva příklady. Jen jsem tam udělala jediný kopanec, že jsem tam blbě dosadila do jednoho vzorečku, ale opravila jsem to a byl konec. Spolužák se mi pak smál, že jsem byla moc akční u tabule, protože abych nabyla čas, jsem tam dělala nákres prvního příkladu. Učitel jasně řekl: "Mluvte pomalu ať se vás nemusím na nic ptát." Až na tuto jednu chybu to bylo vše. Pak jsme jen seděli a čekali. Čekali a čekali dokud si nás nezavolali a neprozradili výsledky. Celá naše třída až na dva jedince, kteří nebyli připuštěni k maturitě prošla. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. Mám maturitu! Přišla za mnou Nagadir, která maturovala ve čtvrtek a šli jsme slavit do čajovny. Z radosti jsem koupila naší rodině zákusky. Bratr, když se dozvěděl, že jsem prošla a za jaké známky byl velmi překvapený. Večer jsem zatím oslavila malou štamprlou medoviny, protože neholduji alkoholu, ale slavit to oslavíme pořádně v sobotu.
Měla jsem sebou svůj talisman. Starého, devatenáctiletého plyšáka, který je se mnou od mého narození, Mončičáka.

Vaše čerstvá maturantka Etsuko Nakamura

Ps: Velmi mi pomohla podpora rodičů a taky rada raději se naučit od každého okruhu něco než jen pár a pak vařit z vody. Rada pro vás, kteří se chystáte na školu s maturitou nebo další rok budete maturovat. Raději se učte celé ty roky, dávejte pozor ve škole, neflákejte to, protože takové stresy , které mnozí z mých spolužáků zažívali v době svaťáku to se nedá vypovědět. Důležité je mluvit jak říkám i třeba o hovně, ale mluvit.